english version

Najczęstsze pytania

Metodę czyli terapię neuro-odruchową i Tempranę stworzyła po ponad 30 latach badań Lone Sorensen
Każda terapia jest dostosowana w indywidualny sposób do konkretnej osoby i jej schorzenia, nie ma schematu określającego długość terapii. Terapia kończy się, w momencie gdy znikają złogi w strefach neuro-odruchowych na twarzy, rekach i stopach.
We wszystkich. Terapeuci nie rozpoczynają terapii tylko w obliczu trwałych uszkodzeń pnia mózgu.
Jest to zawsze kwestia indywidualna. Zazwyczaj terapię prowadzimy raz w tygodniu (1 lub 1,5 godz.). W przypadku poważnych schorzeń układu immunologicznego, w zaburzeniach neurologicznych czy genetycznych częstotliwość musi być większa. W skrajnych przypadkach 4-6 razy w tygodniu.
W każdym przypadku należy porozmawiać z terapeutą. Lista przeciwwskazań nie jest jednak długa. Terapie neuro-odruchowe są bardzo bezpieczne, gdyż w przypadku objęcia danego obszaru procesem chorobowym zawsze mamy możliwość opracowania stref odruchowych znajdujących się w innych częściach ciała.
Nie. Natomiast pojawiają się reakcje organizmu na stymulację punktów i stref
odruchowych. Czasami bywa to bezsenność, wysypki, biegunka. Reakcje są
pożądane, gdyż świadczą o odpowiedzi organizmu na bodźce. W wyjątkowych
przypadkach mamy do czynienia z krótkotrwałym nasileniem objawów chorobowych. Doświadczony terapeuta potrafi prowadzić zabiegi również w takiej sytuacji.
Terapia Temprana trwa nie kilka dni, a niejednokrotnie kilka lat. I dlatego cena Temprany dotyczy nie tylko kursu dla rodziców, który jest „szyty na miarę”, czyli bardzo zindywidualizowany. Terapeuta opiekuje się daną rodziną przez lata sprawując nadzór nad terapią. Terapia to proces. Czasem plan zabiegów wymaga mniej lub bardziej radykalnych zmian. Rodziny dzieci z poważnymi zaburzeniami neurologicznymi czy genetycznymi zgodnie mówią, że największy postęp uzyskały po kilku miesiącach stosowania zabiegów. Warto ocenić czy tańsze będą zabiegi gabinetowe (w takim przypadku kilka razy w tygodniu) czy też szkolenie dla rodziców. Zwłaszcza w przypadku znacznej odległości od terapeuty ma to duże znaczenie.
Refleksologia najczęściej kojarzona jest z relaksem i zabiegami estetycznymi. Oczywiście, są też zabiegi opracowane przez Lone Sorensen, które poprawiają stan cery i redukują zmarszczki. Główny nurt sorensensistemTM to jednak terapia ze szczególnym ukierunkowaniem na zaburzenia neurologiczne i genetyczne. 150 tysięcy zabiegów wykonanych przez Lone Sorensen to nie terapie estetyczne, a zabiegi w tak trudnych przypadkach jak: rozszczep kręgosłupa, stwardnienie rozsiane, autyzm, porażenia. Nauka terapii estetycznych zajmuje 1-2 weekendy. Podstawowy kurs refleksologii twarzy trwa pół roku. By zostać terapeutą Temprany trzeba się szkolić jeszcze rok. Jeśli więc ktoś mówi, że jest refleksologiem, proszę dopytać o wykształcenie, a najlepiej okazanie dyplomów. W razie wątpliwości prosimy o kontakt, który pozwoli zweryfikować uprawnienia terapeuty.
© Zawartość strony www.temprana.pl jest chroniona prawem autorskim.
Wykorzystywanie fragmentów tekstu oraz grafiki bez zgody autora oraz podania źródła jest bezprawne.