english version

Kim jesteśmy

Filmy o terapii:

Międzynarodowy Instytut Lone Sorensen – jedyne w Polsce licencjonowane kursy zawodowe sorensensistemTM: refleksologia twarzy, Terapia Temprana, neurorefleksologia stóp, refleksologia rąk, japoński lifting oraz drenaż limfatyczny twarzy.

Oryginalna metoda Lone Sorensen opiera się na 38-letniej pracy i doświadczeniu duńskiej terapeutki. Życiorys Lone Sorensen to historia refleksologii twarzy.

Międzynarodowy Instytut Lone Sorensen oferuje kursy zawodowe najwyższej, światowej jakości znane na wszystkich kontynentach; metoda została opatentowana w kilkudziesięciu państwach; uczestnicy kursów mają możliwość przystąpienia do stowarzyszenia refleksologów Global Reflexology Network Face-Foot-Hand.

Jednym z najbliższych asystentów Lone Sorensen jest polski terapeuta Robert Włodzimierz Przybyś, który wspiera Lone Sorensen w jej projektach szkoleniowych i terapeutycznych w Europie, krajach arabskich oraz w Japonii.

Robert Włodzimierz Przybyś – terapeuta od 1998 r.  W 2007 r. ukończył w Warszawie podstawowy kurs refleksologii twarzy. Od 2008 r. wyjeżdżał na liczne szkolenia do Kopenhagi i Barcelony, gdzie już bezpośrednio od Lone Sorensen uczył się oryginalnej metody. Dzięki temu mógł udoskonalić swoje umiejętności eliminując szereg błędów w pracy na twarzy. Został pierwszym polskim terapeutą Temprany (dyplom – sierpień 2009). Jako jeden z najbliższych asystentów wspierał L. Sorensen w jej projektach szkoleniowych i terapeutycznych w Omanie, Japonii, Jordanii i Słowenii i na Bałkanach. Od  2010 r. posiada uprawnienia instruktora SorensensistemTM w ponad 20 krajach Europy i Azji, w tym uprawnienia jedynego poza Lone Sorensen instruktora zawodowych kursów Temprany.

Od kilku lat wymogiem stawianym przez Lone Sorensen instruktorom kursów podstawowych, takich jak refleksologia twarzy, stóp czy rąk jest ukończenie przez nich zaawanowanych kursów rehabilitacyjnej Terapii Temprana (kilkaset godzin zajęć w ciągu roku, praktyczna praca z zaburzeniami neurologicznymi i genetycznymi). W 2011/2012 r. L. Sorensen poprowadziła osobiście kurs refleksologii twarzy (moduły 1-5), by podnieść jakość tych szkoleń w Polsce. W tym samym czasie po raz pierwszy L. Sorensen i R. W. Przybyś wspólnie zorganizowali kurs Terapii Temprana w Warszawie.

Od jesieni 2012 r. Robert Włodzimierz Przybyś jako jedyny instruktor w Polsce posiada uprawnienia do nauczania refleksologii twarzy. R. W. Przybyś blisko współpracuje z Jarosławem Sawą, licencjonowanym instruktorem japońskiego liftingu twarzy oraz drenażu limfatycznego. J. Sawa jest cenionym terapeutą Temprany (dyplom – styczeń 2013 r.). 

Podobnie jak instruktorzy z innych krajów wymienione osoby sprostały trudnym wymaganiom i podlegają stałej weryfikacji w procesie nauczania metody Lone Sorensen. Międzynarodowy Instytut Lone Sorensen naucza oryginalnej refleksologii twarzy SorensensistemTM bez błędów i przeinaczeń.

W Warszawie nieprzerwanie prowadzone są kursy SorensensistemTM w oparciu o stale aktualizowane, czytelne materiały szkoleniowe. Kilkanaście osób weszło na bardzo zaawansowany poziom refleksologii dzięki ukończeniu kursów rehabilitacyjnej metody Temprana. Oto nazwiska rekomendowanych terapeutów – LINK. Wyłącznie certyfikowani terapeuci Temprany mają uprawnienia do przyuczania rodzin chorych do wykonywania codziennych zabiegów w przypadkach uszkodzeń mózgu bądź zaburzeń genetycznych. 

We wrześniu 2014 r. Lone Sorensen oraz jej polscy instruktorzy (poza R. W. Przybysiem i J. Sawą również Joanna Szczypek nauczająca tybetańskiej refleksologii karku i głowy oraz klasycznej refleksologii stóp SorensensistemTM) zorganizowali w Warszawie Międzynarodową Konferencję „Mózg i Terapie Naturalne”. Zgromadziła ona 130 gości m.in. z USA, Danii, Australii, Japonii, Wielkiej Brytanii, Wietnamu oraz Omanu. Wśród prelegentów byli m.in. prof. Jan Talar specjalizujący się w wybudzaniu pacjentów ze śpiączki oraz prof. Bui Quoc Chau, twórca metody cybernetycznej – Dien Chan.

Robert Przybyś prowadzi regularnie szkolenia poza Polską – w Słowenii i w Bośni.

Międzynarodowe projekty Lone Sorensen – FILM

Instytut Lone Sorensen w Barcelonie to trzy departamenty:

Podstawowy – terapia neuro-odruchowa twarzy, rąk i stóp (Praxis Vertebralis), klasyczna refleksologia stóp TCM, tybetańska refleksologia karku i głowy etc.

Rehabilitacyjny – Terapia Temprana (rehabilitacja zaburzeń neurologicznych i genetycznych).

Estetyczny – najnowszy; w oparciu o elementy refleksologii twarzy Lone stworzyła zabiegi Cosmofacial i Cosmolifting Japoński; są one pomyślane jako dodatkowe techniki dla osób, które chcą się specjalizować w upiększaniu.

SorensensistemTM – to metoda rozpoznawalna na 5 kontynentach, w ponad 20 krajach. Liczba przeszkolonych terapeutów sięga 11000. Wśród nich jest ponad 60 licencjonowanych instruktorów. Kilkoro instruktorów (wśród nich Robert Włodzimierz Przybyś) to najbliżsi asystenci Lone, którzy wspierają ją w projektach terapeutycznych i szkoleniowych na całym świecie.

Lone Sorensen Story  by Graham SluterMAR, ITEC(dIP), MCThA

© Zawartość strony www.temprana.pl jest chroniona prawem autorskim.
Wykorzystywanie fragmentów tekstu oraz grafiki bez zgody autora oraz podania źródła jest bezprawne.