Oryginalna metoda refleksologii twarzy Lone Sorensen bez błędów i przeinaczeń!

FILM: fragment zabiegu refleksologii twarzy

Tera­pie soren­sen­si­stemTM są uznane i zare­je­stro­wane w Kata­loń­skim Mini­ster­stwie Zdro­wia. Są także uznane przez mię­dzy­na­ro­dowe stowa­rzy­sze­nia reflek­so­lo­gów: Asso­cia­tion of Refle­xo­lo­gi­sts (AoR) i Fede­ra­tion for Holi­stic The­ra­pi­sts (FHT) w Wiel­kiej Bry­ta­nii, North Caro­lina Refle­xo­logy Asso­cia­tion NCBTMB/ ARCB w USA, Duńskie Stowarzyszenie Refleksologów (DDZ) oraz Irish Refle­xo­lo­gi­sts’ Insti­tute (IRI) w Irlan­dii.

Różne szkoły oferują kursy refleksologii twarzy. Dokonując wyboru proszę zwrócić uwagę co i kto stoi za nauczaną metodą. Największe szkoły na świecie bazują na dokonaniach Lone Sorensen (38 lat doświadczenia; oryginalna procedura oparta na wyszukiwaniu złogów podskórnych i daleko posuniętej indywidualizacji terapii) oraz prof. Bui Quoc Chau z Wietnamu (praca narzędziami na punktach i strefach odruchowych – metoda cybernetyczna, zwana tez Dien Chan, opracowanie i opisanie w latach 1980-86 mapy 564 punktów neurologicznych na twarzy). Obie wielkie postaci światowej refleksologii twarzy dbają o jakość swoich metod i doceniając swoje wybitne osiągnięcia chętnie ze sobą współpracują. Obie dopuszczają do nauczania tylko wybranych i sprawdzonych instruktorów.

Niestety, są też osoby, które nie będąc autoryzowanymi instruktorami kopiują wyżej wymienione metody, bądź nawiązują do nich w dowolny sposób. Proszę pamiętać, że licencjonowani instruktorzy są stale nadzorowani przez autorów i korzystają z oryginalnych materiałów. To wymaga ciągłych szkoleń, warsztatów, aktualizacji nauczanych treści. Innych instruktorów nikt nie weryfikuje. Za to oferują oni niskie ceny i chwytliwe nazwy „międzynarodowych” szkół. Zawsze należy pytać o uprawnienia do prowadzenia szkoleń. Dobrze jest sprawdzić czy prezentowana metoda jest skuteczna i została uznana przez czołowe stowarzyszenia refleksologów na świecie (a co za tym idzie oferuje międzynarodowe certyfikaty). Od kilku lat instruktorem refleksologii twarzy SorensensistemM może być wyłącznie terapeuta zaawansowanej Terapii Temprana. Wynika to stąd, że wiedza i doświadczenie terapeutów Temprany są nieporównywalnie większe do umiejętności osób, które ukończyły tylko kursy refleksologii twarzy czy stóp.

Refleksologia twarzy SorensensistemTM jest skuteczną metodą terapeutyczną stosowaną samodzielnie, bądź też jako technika uzupełniająca techniki wykorzystywane przez refleksologów stóp, akupunkturzystów, aromaterapeutów, lekarzy, fizjoterapeutów, położne, pielęgniarki, naturoterapeutów, masażystów, kosmetologów etc.

Kurs obejmuje pięć części /80 godzin lekcyjnych/, Wiedzę i umiejętności zdobyte podczas kursu potwierdza dyplom uprawniający do wykonywania refleksologii twarzy SorensensistemTM.

Moduł I:

Dzień pierwszy: historia metody Lone Sorensen, wprowadzenie do dalekowschodnich i południowoamerykańskich tradycji leczniczych; złogi podskórne – wyszukiwanie i klasyfikacja; trzy pierwsze kroki zabiegu terapii neuro-odruchowej twarzy;

Dzień drugi: cztery kolejne kroki zabiegu (mapy 4.-7.); XII par nerwów czaszkowych; pierwsza z technik dodatkowych – Indywidualny Plan Terapii (praca na akupunktach); reakcje po zabiegu; przeciwwskazania; praktyka.

Moduł II: 

Dzień pierwszy: meridianologia – wprowadzenie do wiedzy o chińskich kanałach energetycznych oraz systemie pięciu elementów i ich roli w zachowaniu zdrowia w ujęciu Lone Sorensen; praktyka.

Dzień drugi: kolejne techniki dodatkowe; oddziaływanie na układ hormonalny poprzez równoważenie splotowe; najważniejsze ośrodki w korze mózgowej – punkty i linie kranialne (wyszukiwanie i sposoby oddziaływania terapeutycznego); praktyka.

Moduł III:

Dzień pierwszy: egzamin pisemny (zaliczenie materiału z modułów 1.-2.) oraz egzamin praktyczny (7 podstawowych kroków zabiegu); rozszerzenie wiedzy o oddziaływaniu na korę mózgową (m.in. ośrodki mowy), układ limbiczny etc., wprowadzenie do metody cybernetycznej – 564 punkty neurologiczne: umiejscowienie, funkcje i zastosowanie podczas zabiegu.

Dzień drugi: metoda cybernetyczna – zastosowanie w praktyce; stymulacja mięśni twarzy; koordynacja technik oraz ćwiczenie połączeń mózg–ciało.

Moduł IV:

Dzień pierwszy: podstawy metody doktora Yamamoto (zastosowanie przeciwbólowe, przeciwzapalne; oddziaływanie na zmysły wzroku i słuchu); linie jelitowe jako metoda oddziaływania na układ hormonalny. Praktyka.

Dzień drugi: układanie procedur terapeutycznych; praktyka

W przerwie pomiędzy modułem 4. a 5. kursanci przygotowują pracę pisemną w oparciu o dwie terapie (10-12 zabiegów).

Moduł V: 

Dzień pierwszy: egzamin pisemny (kilkanaście przypadków – układanie planów terapii); egzamin praktyczny: zaliczenie siedmiu technik dodatkowych; autoterapia, procedury okołoporodowe;

Dzień drugi: rozwinięcie metody doktora Yamamoto w ujęciu Lone Sorensen; specjalna procedura w terapii chorób nowotworowych; terapie przeciwbólowe; praktyka.

Egzamin składa się z trzech części:

  1. Na początku trzeciego modułu: TEORIA: egzamin pisemny, PRAKTYKA: zaliczenie 7 kroków zabiegu podstawowego;
  2. W przerwie pomiędzy modułem IV, a V kursant przygotowuje pracę pisemną – opis terapii dwóch osób; po wykonaniu ok. 10 zabiegów w obu przypadkach, z uzasadnieniem wyboru technik dodatkowych;
  3. Na zakończenie kursu: egzamin pisemny, który polega na ułożeniu indywidualnej terapii kilkunastu osób (opis przypadków podaje instruktor), PRAKTYKA: zaliczenie 7 technik dodatkowych;

Opinie uczestników:

Mail od jednej z uczestniczek kursu (pisownia oryginalna, lipiec 2017):

„Witaj Robercie,
Piszę do Ciebie, żebyś wiedział co się u mnie dzieje:-).
Pamietam jak na kursie mowiles,że np.ktoś skończył kurs i nie wiesz co się z nim dzieje bo sie nie odzywa.
Dlatego postanowilam sie pochwalić.
Po pierwsze w listopadzie wykryto u mojej mamy zmiany nowotworowe w płucach. Zajelam sie nią i w marcu po rezonansie i wizycie w poradni okazalo sie,że zmian nie ma.
Po drugi miala postepujaca osteoporozę a w tym roku okazało sie,ze nie dość, ze sie zatrzymala to jeszcze sie polepszylo.
Po trzecie miala zle wyniki morfologii a w tym roku ma wszystkie wyniki idealne.
Nastepnie moja kolezanka. Ma problemy hormonalne. Zatrzymala jej sie miesiaczka. Po kilku zabiegach powiedziala,ze jak wyszła ode mnie brzuch zaczal ja bolec a nastepnego dnia dostala okres.
Jeżdżę do pani z astmą. Od kiedy sie nia zajelam zmiejszyla dawki lekow i latwiej jej sie oddycha.
Pani z pracy miala rwę kulszową.  W tydzien postawilam ją na nogi.
I ostatni hit! Nie wiem czy pamietasz o kim pisalam pracę końcową?
Jedna z osob byla moja kolezanka,ktora od 8lat nie mogla zajsc w ciążę.
Odezwalam sie do niej ostatnio a ona pisze mi,ze jest w ciąży w 4miesiacu.
Powiedziala,ze zaszla w ciążę niedlugo po ostatnim zabiegu.
A nic nie mowila bo boi sie,zeby nie zapeszyc.
Tak sie cieszę!
To wszystko dzięki Tobie i Lone.
Dziękuję.”

FILM: www.youtube.com/watch?v=LKlfusJ4HL0

FILM: www.youtube.com/watch?v=XB_9h09VdqA

FILM: www.youtube.com/watch?v=b-O3TQPE-68

EDYCJA  JESIEŃ 2019            

Moduł I: 10-11 października 2019

Moduł II: 12-13 października 2019

Moduły III: 24-25 stycznia 2020

Moduł IV: 26-27 stycznia 2020

Moduł V18-19 kwietnia 2020

Zajęcia odbywają się w centrum Warszawy, ul. Wilcza 22A lok. 1, w godz. 10.00-17.00 z godzinną przerwą obiadową (lunch nie jest wliczony w cenę szkolenia).

Cena pojedynczego modułu: 2000 PLN. W celu rejestracji proszę o przesłanie potwierdzenia wpłaty za dany moduł na e-mail: robert.przybys@gmail.com. Zapisy kończą się 10 dni przed rozpoczęciem zajęć. UWAGA. Proszę również o podanie w tym samym mailu danych do faktury. Po zaksięgowaniu wpłaty (paragon) wystawienie faktury nie będzie możliwe.  Dane do przelewów – patrz: Cennik.