english version

Loading

Kurs terapii neuro-odruchowej rąk (refleksologia rąk)

ręce_nowe

FILM: fragment zabiegu refleksologii rąk

Refleksologia rąk Sorensensistem™ jest techniką terapeutyczną opartą o tradycyjną i współczesną medycynę Dalekiego Wschodu (Korea, Wietnam). Terapia neuro-odruchowa rąk w wielu przypadkach może zastąpić refleksologię twarzy lub terapię neuro-odruchową stóp. Podobnie jak wymienione techniki terapeutyczne łączy w sobie zarówno postępowanie przyczynowe jak i objawowe. W postępowaniu przyczynowym terapeuta wyszukuje złogi podskórne i ocenia ich wielkość. W postępowaniu symptomatycznym ma do dyspozycji m.in. mapę ciała fizycznego, punkty 5 elementów, ponad 300 punktów neurologicznych na każdej z rąk oraz technikę Praxis Vertebralis na rękach.

Jest to metoda prosta i skuteczna zarówno w schorzeniach chronicznych jak i nagłych. Natychmiast całkowicie eliminuje bądź znacznie zmniejsza ból kręgosłupa, kolana, barku czy ból zębów. Stymulacja stref i punktów na rękach oddziałuje na układ nerwowy, hormonalny, immunologiczny, poprawia krążenie, usuwa napięcia mięśniowe, stres i zmęczenie. Odpowiedni dobór procedur (m.in. punktów neurologicznych) pozwala na opracowanie skomplikowanej terapii np. w chorobie Parkinsona. Terapię neuro-odruchową rąk można zastosować w kombinacji z zabiegami na na twarzy i stopach, co potęguje działanie terapii.

Kogo może zainteresować szkolenie? Z pewnością terapeutów, którzy już znają techniki Sorensensistem™, ale również osoby, które dotychczas nie miały nic wspólnego z refleksologią. Ręce idealnie nadają się do autoterapii. Każdy może nauczyć się tej metody i stosować ją na sobie i bliskich niemal w każdej sytuacji: w domu, w podróży, w pracy. Nie trzeba dysponować specjalistycznym sprzętem jak np. stół do masażu. Zaletą jest również krótki czas trwania szkoleń.

Kurs obejmuje zaledwie 4 dni. Jeśli wybierasz kursy o najwyższej, gwarantowanej jakości, kurs refleksologii rąk Sorensensistem™ jest właśnie dla Ciebie.

ręce

Instruktor: Robert Przybyś

W 2017 r. kursy refleksologii rąk odbyły się w marcu i czerwcu. Szczegóły dotyczące następnej edycji szkoleń zostaną wkrótce podane.

© Zawartość strony www.temprana.pl jest chroniona prawem autorskim.
Wykorzystywanie fragmentów tekstu oraz grafiki bez zgody autora oraz podania źródła jest bezprawne.