english version

Loading

Kurs terapii neuro-odruchowej stóp (PRAXIS VERTEBRALIS)

stoppppstopa1

FILM: fragment zabiegu neurorefleksologii stóp sorensensistem

Kurs terapii neuro-odruchowej stóp (PRAXIS VERTEBRALIS, w skrócie PV) składa się z 3 modułów /48 godzin lekcyjnych/.

Praxis Vertebralis skupia się na strefach odruchowych związanych z ośrodkowym i obwodowym układem nerwowym. Jest to potężne “narzędzie” do pracy terapeutycznej z uszkodzeniami, bądź dysfunkcjami układu nerwowego oraz wadami postawy. Oddziaływanie na strefy odruchowe nerwów rdzeniowych aktywizuje przewodnictwo nerwowe, ma więc kolosalne znaczenie dla organów wewnętrznych, gruczołów dokrewnych i mięśni. Już starożytni dostrzegali związek między stanem kręgosłupa, a funkcjonowaniem poszczególnych narządów.

Moduł 1: omówienie wad postawy; powiązanie stanu organów wewnętrznych i gruczołów dokrewnych ze stanem nerwów rdzeniowych; praktyka: wyszukiwanie największego złogu na podeszwie stopy, dokładne opracowanie linii Praxis Vertebralis na stopie (4 etapy) oraz różne rodzaje równoważenia; technika pracy na linii PV uważana jest za jedną z najtrudniejszych w całej metodzie Lone Sorensen, ale przynosi niejedokrotnie natychmiastowe efekty np. w bólach kręgosłupa.

Moduł 2: mikrorefleksologia palucha – na paluchu wyznaczono ponad 40 stref odruchowych kojarzonych z określonymi ośrodkami mózgu, nerwami czaszkowymi oraz narządami zmysłów; linia traum emocjonalnych na stopie;

Moduł 3 (w przygotowaniu): praca na stopie z całym układem mięśniowym; zastosowanie Praxis Vertebralis w terapii schorzeń oczu; praktyka.

W trakcie szkolenia obok teorii jest czas na praktykę, a w Praxis Vertebralis technika wykonywania zabiegu jest szczególnie ważna. Wymaga dużej precyzji.

Czym różni się kurs Praxis Vertebralis od szkolenia z klasycznej refleksologii stóp TCM? W PV skupiamy się na pracy z układem nerwowym, w refleksologii TCM na meridianach. Jeśli chodzi o kurs TCM w ujęciu Lone Sorensen, to zawiera on zaledwie jedną spośród czterech form pracy („rozgrzewkę”) na linii PV oraz jeden rodzaj równoważenia. Nie wyszukuje się złogów na linii PV. W kursie TCM nie ma pracy z linią traum emocjonalnych, mikrorefleksologii palucha oraz terapii schorzeń oczu (z zastosowaniem PV). Kurs PV nie obejmuje natomiast meridianologii oraz rozbudowanej, bardzo szczegółowej mapy stref odruchowych narządów wewnętrznych. W obu kursach wyszukujemy największy złóg podskórny na podeszwie. Oba szkolenia zawierają materiał dotyczący pracy z układem mięśniowym, ale w różnym ujęciu. W PV mięśnie są powiązane z określonymi nerwami rdzeniowymi. Oba kursy pozwalają na bardzo daleko idące zindywidualizowanie planu terapii. W założeniu kurs PV jest szkoleniem uzupełniającym dla refleksologów twarzy bądź stóp TCM. Mogą jednak w nim uczestniczyć również osoby, które wcześniej nie miały żadnych związków z refleksologią.

Opinie uczestników szkoleń:

FILM: https://www.youtube.com/watch?v=thzLJo6N6Bc

FILM: https://www.youtube.com/watch?v=LKlfusJ4HL0

Instruktor: Robert Przybyś

Najbliższe kurs Praxis Vertebralis (połączone moduły 1-2):

Warszawa: 23-26 stycznia 2017 r.

Warszawa: 1-4 sierpnia 2017 r.

Cena pojedynczego modułu Praxis Vertebralis2160 zł (w tym VAT 23 %); dwa moduły kosztują 4320 zł (w tym VAT 23 %). Zgłoszeniem udziału w kursie jest mail na adres robert.przybys@gmail.com zawierający potwierdzenie przelewu pełnej opłaty za szkolenie (dane do przelewu poniżej). W mailu proszę podać datę wybranego kursu. Grupy mają ograniczoną liczbę miejsc, więc decyduje kolejność wpłat. Rekrutacja kończy się 15 dni przed szkoleniem. Standardowo zajęcia odbywają się w godz. 10.00-17.00 z godzinną przerwą na lunch (niewliczony w cenę kursu).

Absolwenci mogą powtarzać szkolenia wnosząc 50 proc. opłat.

Uwaga NOWOŚĆ!

Jeżeli nie odpowiadają Ci podane wyżej terminy, istnieje możliwość zorganizowania kursu wyłącznie dla jednej osoby lub pary uczestników. Termin jest uzgadniany indywidualnie (przy dwóch modułach zajęcia prowadzone są przez 3 dni w godz. 10.00-19.00). Cena takich szkoleń: 4320 PLN (w tym VAT 23%) za każdy moduł kursu Praxis Vertebralis (4320 PLN od jednej osoby, po 2160 PLN od dwóch i więcej osób). Każdy z uczestników kursów indywidualnych rezerwuje termin wnosząc bezzwrotny zadatek w wysokości 25 proc. pełnej opłaty najpóźniej 30 dni przed rozpoczęciem kursu. Pozostałą część całej kwoty należy wpłacić najpóźniej 15 dni przed szkoleniem. Brak opłaty oznacza rezygnację z kursu.

Płatności za kursy /z dopiskiem nazwy kursu/ prosimy dokonywać na rachunek mbank, nr BIC: BREXPLPWMBK

rachunek do wpłat w złotych (PLN):

51 1140 2004 0000 3202 4771 2612,

nr IBAN PL51 1140 2004 0000 3202 4771 2612

Właściciel rachunku: Międzynarodowy Instytut Lone Sorensen Robert Przybyś

adres siedziby właściciela rachunku: ul. Komisji Edukacji Narodowej 97 lok. 98, 02-777 Warszawa

© Zawartość strony www.temprana.pl jest chroniona prawem autorskim.
Wykorzystywanie fragmentów tekstu oraz grafiki bez zgody autora oraz podania źródła jest bezprawne.