english version

Loading

Kurs terapii neuro-odruchowej stóp (PRAXIS VERTEBRALIS)

stoppppstopa1

FILM: fragment zabiegu neurorefleksologii stóp sorensensistem

Kurs terapii neuro-odruchowej stóp (PRAXIS VERTEBRALIS, w skrócie PV) składa się z 3 modułów /48 godzin lekcyjnych/.

Praxis Vertebralis skupia się na strefach odruchowych związanych z ośrodkowym i obwodowym układem nerwowym. Jest to potężne “narzędzie” do pracy terapeutycznej z uszkodzeniami, bądź dysfunkcjami układu nerwowego oraz wadami postawy. Oddziaływanie na strefy odruchowe nerwów rdzeniowych aktywizuje przewodnictwo nerwowe, ma więc kolosalne znaczenie dla organów wewnętrznych, gruczołów dokrewnych i mięśni. Już starożytni dostrzegali związek między stanem kręgosłupa, a funkcjonowaniem poszczególnych narządów.

Moduł 1: omówienie wad postawy; powiązanie stanu organów wewnętrznych i gruczołów dokrewnych ze stanem nerwów rdzeniowych; praktyka: wyszukiwanie największego złogu na podeszwie stopy, dokładne opracowanie linii Praxis Vertebralis na stopie (4 etapy) oraz różne rodzaje równoważenia; technika pracy na linii PV uważana jest za jedną z najtrudniejszych w całej metodzie Lone Sorensen, ale przynosi niejedokrotnie natychmiastowe efekty np. w bólach kręgosłupa.

Moduł 2: mikrorefleksologia palucha – na paluchu wyznaczono ponad 40 stref odruchowych kojarzonych z określonymi ośrodkami mózgu, nerwami czaszkowymi oraz narządami zmysłów; linia traum emocjonalnych na stopie;

Moduł 3 (w przygotowaniu): praca na stopie z całym układem mięśniowym; zastosowanie Praxis Vertebralis w terapii schorzeń oczu; praktyka.

W trakcie szkolenia obok teorii jest czas na praktykę, a w Praxis Vertebralis technika wykonywania zabiegu jest szczególnie ważna. Wymaga dużej precyzji.

Czym różni się kurs Praxis Vertebralis od szkolenia z klasycznej refleksologii stóp TCM? W PV skupiamy się na pracy z układem nerwowym, w refleksologii TCM na meridianach. Jeśli chodzi o kurs TCM w ujęciu Lone Sorensen, to zawiera on zaledwie jedną spośród czterech form pracy („rozgrzewkę”) na linii PV oraz jeden rodzaj równoważenia. Nie wyszukuje się złogów na linii PV. W kursie TCM nie ma pracy z linią traum emocjonalnych, mikrorefleksologii palucha oraz terapii schorzeń oczu (z zastosowaniem PV). Kurs PV nie obejmuje natomiast meridianologii oraz rozbudowanej, bardzo szczegółowej mapy stref odruchowych narządów wewnętrznych. W obu kursach wyszukujemy największy złóg podskórny na podeszwie. Oba szkolenia zawierają materiał dotyczący pracy z układem mięśniowym, ale w różnym ujęciu. W PV mięśnie są powiązane z określonymi nerwami rdzeniowymi. Oba kursy pozwalają na bardzo daleko idące zindywidualizowanie planu terapii. W założeniu kurs PV jest szkoleniem uzupełniającym dla refleksologów twarzy bądź stóp TCM. Mogą jednak w nim uczestniczyć również osoby, które wcześniej nie miały żadnych związków z refleksologią.

Opinie uczestników szkoleń:

FILM: https://www.youtube.com/watch?v=thzLJo6N6Bc

FILM: https://www.youtube.com/watch?v=LKlfusJ4HL0

Instruktor: Robert Przybyś

Najbliższe kursy Praxis Vertebralis (połączone moduły 1-2):

Warszawa: 6-9 czerwca 2017 r. (godz. 10-17)

Warszawa: 6-9 czerwca 2018 r. (godz. 10-17)

Cena pojedynczego modułu Praxis Vertebralis2160 zł (w tym VAT 23 %); dwa moduły kosztują 4320 zł (w tym VAT 23 %). Zgłoszeniem udziału w kursie jest mail na adres robert.przybys@gmail.com zawierający potwierdzenie przelewu pełnej opłaty za szkolenie (dane do przelewu poniżej). W mailu proszę podać datę wybranego kursu. Grupy mają ograniczoną liczbę miejsc, więc decyduje kolejność wpłat. Rekrutacja kończy się 15 dni przed szkoleniem. Standardowo zajęcia odbywają się w Warszawie, ul. Wilcza 22A lok. 1, w godz. 10.00-17.00 z godzinną przerwą na lunch (niewliczony w cenę kursu).

Absolwenci mogą powtarzać szkolenia wnosząc 50 proc. opłat.

Płatności za kursy /z dopiskiem nazwy kursu/ prosimy dokonywać na rachunek mbank, nr BIC: BREXPLPWMBK

rachunek do wpłat w złotych (PLN):

51 1140 2004 0000 3202 4771 2612,

nr IBAN PL51 1140 2004 0000 3202 4771 2612

Właściciel rachunku: Międzynarodowy Instytut Lone Sorensen Robert Przybyś

adres siedziby właściciela rachunku: ul. Komisji Edukacji Narodowej 97 lok. 98, 02-777 Warszawa

© Zawartość strony www.temprana.pl jest chroniona prawem autorskim.
Wykorzystywanie fragmentów tekstu oraz grafiki bez zgody autora oraz podania źródła jest bezprawne.