Terapia schorzeń oczu – unikalna terapia przygotowana przez Lone Sorensen ponad 10 lat temu. Łączy standardowy zabieg na twarzy ze stymulacją wybranych punktów i stref wokół oczu, na uszach i stopach. Na szczególną uwagę zasługuje kolejny już mikrosystem refleksoryczny wyznaczony przez duńską terapeutkę. Wybrane punkty spośród kilkudziesięciu zlokalizowanych wokół oczu uciska się precyzyjnie patyczkami higienicznymi. Terapia wzroku znajduje zastosowanie w następujących wadach i schorzeniach oczu: krótko- i dalekowzroczność, astygmatyzm, choroba zezowa, zwyrodnienie plamki żółtej, jaskra, zaćma (również w przebiegu cukrzycy), zespół suchego oka, otarcie rogówki, krótkowzroczność nocna, daltonizm, zespół Ushera, stany zapalne spojówek.

Kurs terapii wzroku trwa dwa dni. Jest to kurs specjalistyczny i nie obejmuje podstaw metody Lone Sorensen. Co prawda plan szkolenia umożliwia udział osób, które nie uczestniczyły wcześniej w innych kursach sorensensistem, ale  z myślą o jak najskuteczniejszym prowadzeniu terapii w przyszłości należy rozważyć opanowanie przynajmniej dwóch pierwszych modułów refleksologii twarzy metodą Lone Sorensen.

Szkolenie składa się z części teoretycznej i praktycznej. Lone Sorensen omawia przyporządkowania meridianowe poszczególnych struktur oka (rogówka, siatkówka, soczewka, ciało szkliste, nerw wzrokowy etc.). Dalsza część wykładu dotyczy wymienionych powyżej schorzeń w ujęciu medycyny dalekowschodniej. Materiały szkoleniowe zawierają konkretne procedury terapeutyczne.  Lone Sorensen prezentuje elementy zabiegu w praktyce, a następnie uczestnicy ćwiczą w parach poszczególne sekwencje.