Terapia schorzeń oczu – unikalna terapia przygotowana przez Lone Sorensen w ostatnich latach. Łączy standardowy zabieg na twarzy ze stymulacją wybranych punktów i stref wokół oczu, na uszach i stopach. Na szczególną uwagę zasługuje kolejny już mikrosystem refleksoryczny wyznaczony przez duńską terapeutkę. Wybrane punkty spośród kilkudziesięciu zlokalizowanych wokół oczu uciska się precyzyjnie patyczkami higienicznymi. Terapia wzroku znajduje zastosowanie w następujących wadach i schorzeniach oczu: krótko- i dalekowzroczność, astygmatyzm, choroba zezowa, zwyrodnienie plamki żółtej, jaskra, zaćma (również w przebiegu cukrzycy), zespół suchego oka, otarcie rogówki, krótkowzroczność nocna, daltonizm, zespół Ushera, stany zapalne spojówek.

Kurs terapii wzroku trwa dwa dni. Jest to kurs specjalistyczny i nie obejmuje podstaw metody Lone Sorensen. Co prawda plan szkolenia umożliwia udział osób, które nie uczestniczyły wcześniej w innych kursach sorensensistem, ale  z myślą o jak najskuteczniejszym prowadzeniu terapii w przyszłości należy rozważyć opanowanie przynajmniej dwóch pierwszych modułów refleksologii twarzy metodą Lone Sorensen.

Jedynym instruktorem terapii schorzeń oczu w Polsce jest Lone Sorensen. Ostatni kurs odbył się w Warszawie w maju 2017. r. Dwadzieścia trzy osoby zostały wtedy przeszkolone w zakresie terapii wzroku.

Uwaga! Nastąpiła zmiana terminu najbliższego szkolenia. Kurs ma się odbyć w dniach 16-17 listopada (Warszawa, cena 450 Euro płatne na konto IRFI de Lone Sorensen). W celu rejestracji należy do 15 października przesłać potwierdzenie przelewu pełnej kwoty na e-mail robert.przybys@gmail.com.

Dane do przelewu
TYTUŁ: nazwisko uczestnika, Ocular course, September 2019, Poland
BANK: BBVA Banco Bilbao Vizcaya Argentaria, S.A.
ADRES BANKU: GUIZPUSCOA 110, 08020 BARCELONA, HISZPANIA
IBAN: ES88 0182 1029 6102 0851 5694
SWIFT: BBVAESMMXXX
WŁAŚCICIEL RACHUNKU: IRFI de Lone Sorensen SL