english version

Przykłady terapii cz 1/2

Przykłady z Polski:

Mukopolisacharydoza typ III A

Pani Arleta skutecznie walczy ze schorzeniem genetycznym u swojego 5-letniego synka, który cierpi na mukopolisacharydozę typu III A, zwaną też zespołem Sanfilippo, od nazwiska lekarza, który ją opisał. Mukopolisacharydoza to podstępna choroba. W organizmie brakuje enzymu, który nie rozkłada mukopolisacharydów. Te z kolei odkładają się w komórkach i niszczą m.in. układ nerwowy. Rodzice dzieci z zespołem Sanfilippo stale komunikują się ze sobą wymieniając najnowsze informacje o dostępnych suplementach i dostępnych terapiach. Najbliżsi Maćka, przeszkoleni przez Roberta Włodzimierza Przybysia, codziennie od maja 2012 r. wykonują zabiegi Temprany na twarzy, stopach i rękach dziecka. Pani Arleta – mama Maćka – podkreśla, że efekty ją zaskoczyły. U Maćka nie tylko nie widać regresu w rozwoju, ale widać wyraźny postęp. Testy Monachijskiej Funkcjonalnej Diagnostyki Rozwojowej pokazały, że w ciągu 6 pierwszych miesięcy stosowania Temprany dziecko zrobiło w różnych sferach życia postęp odpowiadający 12 miesiącom rozwoju. Niewerbalny test Leitera, test inteligencji, dał wynik 114. Dzieci zdrowe uzyskują przeciętnie wyniki w granicach 85-115. Mama Maćka nie zna dokładnych statystyk u dzieci z mukopolisacharydozą, ale ich wyniki oscylują wokół dolnej granicy normy.

Autyzm w wieku 19 lat

Czasem już pierwsze zabiegi przynoszą niezwykłe postępy np. w autyzmie. Tak było w przypadku 19-letniej pani Kasi. Już po kilku zabiegach u Roberta Włodzimierza Przybysia zaczęła sylabizować, obejmować bliskich, bawić się z bratem piłką.

Zaburzenia czucia, koordynacji i mowy, cechy autystyczne

Helena (4 lata) Objawy: zaburzenia czucia, koordynacji, znaczne opóźnienie w rozwoju mowy, cechy autystyczne. Po trzech miesiącach Terapii Temprana pod kierunkiem Roberta W. Przybysia: dziecko wcześniej milczące mówiło wiele słów, ale nie tworzyło zdań, układało puzzle (nie było w stanie tego robić wcześniej); poprawiła się koordynacja ruchów. Po kolejnych 5 miesiącach: Helena tworzy proste zdania, cechy autystyczne zostały całkowicie wyeliminowane.

Mózgowe porażenie dziecięce

Wojtuś Lubiński ma 8 lat. W styczniu 2013 r. jego najbliżsi nauczyli się w ciągu 3 dni wykonywania zabiegów Temprany i sami weszli w rolę terapeutów Wojtusia. „Ostatni rok był przełomowy w terapii Wojtka – mówi jego Tata i dodaje – rezultaty przeszły nasze oczekiwania”. Z pomocą dorosłych chłopiec zaczął chodzić. Znacznie lepiej komunikuje się z otoczeniem. Wymawia niemal wszystkie głoski, składa sylaby w słowa, sygnalizuje potrzeby fizjologiczne. Rodzina wciąż wykonuje zabiegi pod kierunkiem Roberta W. Przybysia.

Zaburzenia neurologiczne – wady wrodzone mózgu

W przypadku 5-letniej Paulinki z licznymi zaburzeniami neurologicznymi, będącymi skutkami m.in. wrodzonych wad w budowie mózgu, rodzice wykorzystali wszystkie dostępne w Polsce terapie. Przynosiły one znaczące efekty, ale rodzice wciąż chcieli robić więcej dla swojej córki. Od ponad roku codziennie wykonują w domu zabiegi Temprany. W tym czasie Paulinka zaczęła pełzać. Obecnie pokonuje w ten sposób nawet 200 m. Dziewczynka zaczęła – z pomocą rodziców – korzystać z toalety. Sami wypracowali sposób komunikacji poprzez klaskanie, bo Paulinka wciąż nie mówi. Kontakt z nią jest coraz lepszy. Wcześniej wyraźna była nadwrażliwość na dotyk w obrębie głowy. Dziecko nieregularnie spało i często płakało. Teraz jest znacznie lepiej, a Paulinka zaczyna przełamywać opory w kontaktach z rówieśnikami.

Paulinka robi dalsze postępy! Po 3 latach zaczął się powiększać obwód jej główki (dziewczynka cierpi m.in. na małogłowie) Rodzice opowiadają też o innych efektach kilkuset zabiegów Terapii Temprana wykonanych w warunkach domowych (instruktor: Robert W. Przybyś).

Udar niedokrwienny mózgu

Trzyletni Ernest doznał udaru niedokrwiennego mózgu w pierwszych dniach życia. Przed rozpoczęciem zabiegów zarówno jego głowa jak i oczy były stale zwrócone w lewą stronę. Niemal nie poruszał prawą ręką. Cierpiał też na drgawki dziecięce. Po kilku tygodniach terapii prowadzonej przez R. W. Przybysia, w którą zaangażowani byli rodzice, dało się zauważyć poprawę. Po 23 miesiącach jedynym widocznym symptomem jest nieco słabsza prawa ręka.  Po kilku miesiącach lekarz zrezygnował z podawania leków przeciwpadaczkowych.  Rodzice przekazują opinie specjalistów, których zaskakuje, że przy rozległych zmianach w mózgu chłopiec osiągnął taką sprawność

Zaburzenia czucia w palcu – kompresja nerwu rdzeniowego

Pani Agnieszka straciła czucie w palcu u nogi i przez kilka tygodni nie była stanie normalnie funcjonować. Lekarze nie byli w stanie zdiagnozować przyczyn tego schorzenia, a tym samym zaproponować skutecznego leczenia. Na pierwszym zabiegu terapii, po przeprowadzeniu diagnozy okazało się, że problemem jest kompresja nerwu rdzeniowego przy kręgosłupie. Już po drugim zabiegu u Roberta W. Przybysia pacjentka zaczęła odzyskiwać czucie w palcu, z którym już nie ma problemu. Dodatkowo po terapii poprawiła się ogólna kondycja całego kręgosłupa.

Śpiączka i porażenie czterokończynowe

Stan zdrowia Kostka /schorzenie: śpiączka typu B/ poprawia się. Chłopiec, topiąc sie w basenie przebywał w stanie kilku minutowego niedotlenieniu mózgu. Po 3-tygodniowej terapii (9 zabiegów Temprany wykonanych przez R. W. Przybysia), zaczął poruszać kończynami i głową, zaczął swobodniej oddychać i jeść.

Spastyczne napięcie mięśni

Jak wielka jest skuteczność metody niech świadczy przypadek terapeutyzowanego przez Roberta W. Przybysia 6-letniego Dawida z niedowładem prawostronnym. Zaledwie po 5 zabiegach ustąpiło napięcie spastyczne mięśni ręki.  Niedługo później chłopiec był z rodzicami w górach i jeździł… na nartach (grudzień 2008 r.). W tym czasie Dawid nie był poddany żadnej innej terapii, która mogłaby tłumaczyć tak spektakularną zmianę.

Uszkodzenie nerwów rdzeniowych

Husseina (Oman, obecnie lat 9) we wczesnym wieku operowano zmianę nowotworową w okolicy lędźwiowej kręgosłupa. Zabieg spowodował uszkodzenie nerwów rdzeniowych, co skutkowało utratą czucia w prawej nodze i brakiem kontroli potrzeb fizjologicznych. Po 6-miesięcznej terapii prowadzonej przez rodziców pod kierunkiem Roberta W. Przybysia, chłopiec porusza palcami prawej stopy i samodzielnie korzysta z toalety.

Dysleksja rozwojowa

Kolejnym przykładem jest terapia 9-letniego Mariusza, który zgłosił się na terapię dysleksji rozwojowej. Po kilku miesiącach zabiegów udało się znacznie poprawić jego wyniki szkolne. Jego Mama mówiła we wrześniu 2009 r. do Roberta W. Przybysia: “Przed terapią pisząc robił w słowie pięć błędów, a teraz tylko jeden.” Mariusz zrobił duże postępy w matematyce. Zwróciły uwagę jego szerokie zainteresowania.

Niedowład prawej reki- uszkodzenie nerwów rdzeniowych

Pani Ewa doznała przed laty groźnego urazu, w którym uszkodzone zostały nerwy rdzeniowe. W efekcie doszło do niedowładu prawej ręki m.in. straciła czucie w dwóch palcach. Podczas czwartego zabiegu terapii neuro-odruchowej twarzy i stóp (terapeuta: Robert W. Przybyś) czucie wróciło. Objawem był silny ból i wrażenie “wkładania palców do wrzątku”.

Schorzenia kręgosłupa

Jarosław przez wiele miesięcy nie mógł chodzić z powodu poważnego schorzenia odcinka lędźwiowego kręgosłupa /przepuklina jądra miażdżystego na poziomie L5-S1/. Po kilku zabiegach Temprany wykonanych przez R. W. Przybysia mógł już samodzielnie się poruszać, a po następnych kilkudziesięciu wrócił do prawie pełnej sprawności zostając sam terepeutą.

Pani Annie również groziła poważna operacja kręgosłupa, ból uniemożliwiał jej pracę zawodową. Po kilku zabiegach u Roberta W. Przybysia pani Anna znów wykonywała codzienne obowiązki. Dwa miesiące później stwierdzono, że operacja nie  jest już konieczna.

Pani Stanisława (86 lat) zmaga się od lat z bólami kręgosłupa. Fizjoterapia w jej przypadku nie przynosiła ulgi. Pani Stanisława mniej więcej raz na rok korzysta z zabiegów u Roberta W. Przybysia, dzięki którym wraca do aktywnego życia.

© Zawartość strony www.temprana.pl jest chroniona prawem autorskim.
Wykorzystywanie fragmentów tekstu oraz grafiki bez zgody autora oraz podania źródła jest bezprawne.