english version

Refleksologia dla zwierząt

Terapia neuro-odruchowa zwierząt domowych – psów i kotów

Metoda Lone Sorensen może być stosowania nie tylko wobec ludzi, ale także zwierząt – do tej pory została opracowana pod kątem psów, kotów i koni. Refleksologia dla zwierząt, podobnie jak w przypadku ludzi, jest kombinacją medycyny chińskiej, akupresury oraz wietnamskich i południowoamerykańskich map odruchowych. To metoda bezinwazyjna, bezbolesna, bez skutków ubocznych, wspomagająca naturalne procesy leczenia i stymulująca odporność. Szczególnie skuteczna w połączeniu z aromaterapią, homeopatią, terapią światłem, odpowiednią dietą i suplementacją, jak również przy zastosowaniu właściwie dobranych ziół i olejków eterycznych. Może być stosowana przy schorzeniach układu mięśniowo-szkieletowego, trawiennego, nerwowego, hormonalnego, oddychania, przy zaburzeniach płodności, a także przy problemach skórnych i behawioralnych.

Do tej pory wszystkie kursy terapii neuro-odruchowej zwierząt domowych metodą Lone Sorensen odbywały się zdalnie, zainteresowani otrzymywali podręcznik w jęz. angielskim oraz DVD z nagraniem instruującym jak wykonywać poszczególne elementy terapii. Taka możliwość wciąż jest dostępna, jednak planujemy organizację – po raz pierwszy w Polsce – stacjonarnego kursu przeznaczonego dla osób zainteresowanych tą alternatywną metodą.

Jak będzie wyglądać kurs?

Szkolenie trwa 4 dni. Składa się z części teoretycznej i praktycznej. Ostatniego dnia uczestnicy przychodzą ze swoimi czworonożnymi pacjentami i poznają techniki terapii neuro-odruchowej. Na uczestników czeka sporo wiadomości z zakresu aromaterapii, homeopatii i odpowiedniej diety, które w połączeniu z metodą Sorensensistem przynoszą pożądane efekty terapii.

Film o terapii dla zwierząt

© Zawartość strony www.temprana.pl jest chroniona prawem autorskim.
Wykorzystywanie fragmentów tekstu oraz grafiki bez zgody autora oraz podania źródła jest bezprawne.