english version

Refleksologia stóp

 

stopa1

Terapia neuro-odruchowa stóp – FILM (fragment zabiegu)

Jedyne licencjonowane kursy zawodowe terapii neuro-odruchowej stóp (Praxis Verebralis) SorensensistemTM w Polsce

Terapia neuro-odruchowa stóp (Praxis Vertebralis) nawiązuje do medycyny tybetańskiej. Już w starożytności tybetański medyk Yhom Po, pomagał osobom cierpiącym na różne dolegliwości poprzez oddziaływanie na kręgosłup i nerwy rdzeniowe. Było to możliwe, gdyż wiele schorzeń jest wywołanych zmianami na poziomie rdzenia kręgowego i nerwów rdzeniowych.

W terapii neuro-odruchowej stóp ogromną wagę przykłada się do opracowania receptorów, które korespondują z kręgosłupem i nerwami rdzeniowymi. Poprzez odpowiednie działanie na stopie można niwelować wady postawy, znosić napięcia mięśniowe i ból, ale również poprawiać działanie narządów wewnętrznych i całych układów organizmu. Technikę tę można zastosować w bardzo wielu ostrych i chronicznych schorzeniach. W bólach kręgosłupa, barków i kolan niejednokronie przynosi efekt natychmiastowy.

MIKROREFLEKSOLOGIA PALUCHA

Lone Sorensen przygotowała specjalną metodę pracy na paluchu. Opisała ponad 40 stref korespondujących z ośrodkami mózgu, nerwami czaszkowymi oraz narządami zmysłów. Daje to możliwość pracy z uszkodzeniami oraz dysfunkcjami centralnego układu nerwowego.

 

© Zawartość strony www.temprana.pl jest chroniona prawem autorskim.
Wykorzystywanie fragmentów tekstu oraz grafiki bez zgody autora oraz podania źródła jest bezprawne.