english version

Robert W. Przybyś

Przygotowanie zawodowe Roberta Włodzimierza Przybysia

Robert W. Przybyś zajmuje się “pracą z ciałem” od 1998 r, a terapią neuro-odruchową od marca 2007 r. Od października 2007 r. uczy się bezpośrednio od Lone Sorensen. W 2010 r. założył w Międzynarodowe Centrum Refleksoterapii. Od 2011 r. jest jednym z najbliższych asystentów Lone Sorensen w jej międzynarodowych projektach. W 2012 r. założył w Warszawie Międzynarodowy Instytut Lone Sorensen.

szkolenia, dyplomy, certyfikaty, konferencje, projekty:

2017 – luty: kolejny projekt terapeutyczny i szkoleniowy w Omanie; dziewiąty pobyt w tym kraju; m.in. kontynuacja terapii rozpoczętych w latach 2011-2014; Robert W. Przybyś jest jedynym asystentem Lone Sorensen w Omanie; styczeń-czerwiec: kolejne kursy refleksologii twarzy, rak oraz Praxis Vertebralis w Warszawie; lipiec- sierpień: kolejny wyjazd do Omanu; listopad: kurs refleksologii twarzy w Warszawie.

2016 – kursy refleksologii twarzy, rąk oraz Praxis Vertebralis w Warszawie; październik – kurs Praxis Vertebralis moduły 1-2 w Lublanie (Słowenia)

2015 (listopad) – poprowadzenie kursu Praxis Vertebralis mod. 1-2 w Lublanie (Słowenia)

2015 (październik: – udział w Targach Rehabilitacyjnych w Dusseldofie (Niemcy); Temprana Team Deutschland – terapeutki z Danii Marion Enevoldsen, Jette Lund oraz Robert W. Przybyś)

2015 (październik/listopad) – sześciodniowy kurs prof. Bui Quoc Chau w Kopenhadze (opracowana przez prof. Chau w latach 80tych autorska metoda pracy na twarzy – Dien Chan); moduły 1-3.

dyplom_Chau

2015 (lipiec) – poprowadzenie pierwszego kursu Praxis Vertebralis mod. 1-2 w Sarajewie (Bośnia i Hercegowina)

2015 (czerwiec) – czterodniowy kurs dra Jesusa Manzanaresa w Londynie w zakresie „The Science-Based Manzanares MethodTM of Reflexology” (32 godz. – refleksologia stóp oparta o badania naukowe dra Manzanaresa; metoda nie ma nic wspólnego z meridianologią i tradycyjną medycyną Dalekiego Wschodu; opiera się na badaniu złogów podskórnych, ich interpretacji oraz układaniu indywidualnych planów terapii).

dyplom_Manzanares

2015 (luty) – udział w trzydniowym seminarium dra Toshikatsu Yamamoto w Madrycie: „Nowa Akupunktura Czaszki (YNSA)”; 87-letni dr Yamamoto poświęcił kilkadziesiąt lat na wyznaczanie zupełnie nowych map punktów i stref odruchowych szczególnie w obrębie głowy.

dyplom_Yamamoto

2014 (wrzesień) Lone Sorensen i polscy instruktorzy zorganizowali w Warszawie Międzynarodową Konferencję “Brain and Natural Health”. Wybitni eksperci z różnych krajów przedstawili najnowsze osiągnięcia z zakresu naturalnych, nietoksycznych terapii oddziałujących na Ośrodkowy Układ Nerwowy. Konferencja zgromadziła 130 uczestników z 17 krajów (m.in.: Dania, W. Brytania, Hiszpania, USA, Japonia, Oman, Kanada, Australia). Wśród prelegentów byli m.in.: prof. Bui Quoc Chau oraz prof. Jan Talar.

2014 – kursy terapii neuro-odruchowej twarzy, stóp i rąk w Warszawie, kurs Praxis Vertebralis w Słowenii, kontynuacja pracy w Omanie; lipiec 2014 – kolejny etap kształcenia: instruktorski kurs klasycznej refleksologii stóp TCM w Barcelonie u L. Sorensen, wrzesień 2014 – uczestnictwo w I module kursu metody Dien Chan prof. Bui Quoc Chau (Warszawa).

2012/2013 Robert W. Przybyś wspiera Lone Sorensen w prowadzeniu szkoleń SorensensistemTM w Słowenii; w lutym 2013 r.  w Kopenhadze  asystuje w kursie “nanoplastry w terapii odruchowej”; w kwietniu 2013 uczestniczy w warsztatach (Hiszpania) dla instruktorów i terapeutów SorensensistemTM (drenaż limfatyczny twarzy wg dra Voddera, zastosowanie laseroterapii oraz elektrostymulacji w terapii neuro-odruchowej, ”Arabic Boost treatment”); w maju 2013 poprowadzi po raz pierwszy kurs Praxis Vertebralis w Słowenii, w czerwcu 2013 r. R. Przybyś wraz z Lone Sorensen prowadzi kurs refleksologii rąk w Japonii, w grudniu L. Sorensen i R. W. Przybyś w stolicy Jordanii – Ammanie.

grudzień 2011 – wrzesień 2014 : Lone Sorensen i Robert W. Przybyś ośmiokrotnie w Omanie. Zainteresowanie Terapią Temprana wyrażają tamtejsze Ministerstwo Zdrowia, uczelnie wyższe i inne placówki edukacyjne, szpitale. L. Sorensen i R. W. Przybyś prowadzą konsultacje dla rodziców dzieci niepełnosprawnych (trwa ok. 500 terapii).

2011-2012 – organizacja kursów Lone Sorensen w Warszawie i Kazimierzu Dolnym (refleksologia twarzy mod. 1-5 oraz Terapia Temprana mod. 1-5); od grudnia 2012 – samodzielne prowadzenie kursów refleksologii twarzy w Polsce.

2010 (grudzień) – poprowadzenie po raz pierwszy kursu zawodowego sorensensistem – refleksologia rąk (Warszawa)

oman2011
2011 – 2012 : organizacja kursów refleksologii twarzy i Terapii Temprana prowadzonych w Polsce przez Lone Sorensen. 
Maskat (Oman) marzec 2011: konferencja pod patronatem ministra zdrowia Omanu (dr Ahmad bin Mohammed Al Saeedi): Medical and Educational Convention for Parents “Neurological Disorders: A Comprehensive Approach towards Treating the Children’s Needs”, Uczestnicy: Księżna Sameera Al Saud, Lone Sorensen, prof. Richard Deth, dr Mohammad Abdul Jabbar, dr Moussa Charafeddine i inni. Asystenci Lone Sorensen:  Gamze Senbursa (Turcja) i Robert W. Przybyś (Polska).

UPRAWNIENIA DO PROWADZENIA ZAWODOWYCH KURSÓW TERAPII TEMPRANA, REFLEKSOLOGII TWARZY, PRAXIS VERTEBRALIS, TERAPII NEURO-ODRUCHOWEJ RĄKSORENSENSISTEM – dyplom instruktora z 2010  r. (poniżej); Robert Włodzimierz Przybyś jest pierwszym poza Lone Sorensen instruktorem metod SorensensistemTM uprawnionym do prowadzenia zawodowych kursów Temprany dla terapeutów. W związku z niektórymi pytaniami wyjaśnienie: Osoby kończące kursy Temprany posługują się tytułem terapeuty (taki widnieje na dyplomie – Temprana Reflex therapist – i uprawnia m.in. do prowadzenia szkoleń dla bliskich chorego np. rodziców dziecka. Instruktorzy SorensensistemTM to osoby, które uzyskały od Lone Sorensen uprawnienia do prowadzenia kursów zawodowych dla terapeutów (Instructor in SorensensistemTM concept); pozostałe dyplomy sorensensistem w zakładce Certyfikaty.

Terapia Temprana (zaawansowana terapia dzieci i dorosłych ze schorzeniami neurologicznymi i genetycznymi, obejmująca znacznie rozszerzoną refleksologię twarzy, stóp i rąk); studenci piszą pracę dyplomową – Dania (sierpień 2008-czerwiec 2009); terapeuci Temprany mają uprawnienia do prowadzenia kursów dla rodzin i opiekunów osób chorych.

kurs dla instruktorów SorensensistemTM – Hiszpania (czerwiec 2009)

dyplom

terapia niepłodności i zaburzeń hormonalnych (w tym ‘test hormonalny’) – Hiszpania (wrzesień 2009)

terapia schorzeń oczu – Dania (luty 2009)

terapie twarzy z uwzględnieniem metod dra Yamamoto i dra Wonga – Dania (jesień 2008)

Praxis Vertebralis na stopach (w tym mikrorefleksologia palucha, październik 2007), terapia neuro-odruchowa rąk (październik 2007), Praxis Vertebralis dla sportowców, cosmolifting japoński, refleksologia w przygotowaniu do porodu (kwiecień 2008), linie jelitowe na twarzy i stopach (lipiec 2008), Praxis Vertebralis na twarzy (połowa 2009), Gold Treatment (zabieg z użyciem 24-karatowego złota, wrzesień 2009), refleksologia w chorobach tarczycy, depresji, ADHD, tybetańska refleksologia karku i głowy (wrzesień 2010) – Polska/ Hiszpania

refleksologia twarzy i głowy (moduły I-IV, nauczyciel: Beata Sekuła – ówczesna instruktorka refleksologii twarzy SorensensistemTM w PoLsce, 2007 r.)

Szkolenia spoza terapii odruchowych:

masaż klasyczny – Warszawa (zawodowy kurs masażu II stopnia, 150 godz., 2001 – 2002 r.)

masaż PeLoHa, masaż tajski, masaż hawajski lomi lomi nui – Warszawa, Supraśl (2006-2007)

mgr historii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego -1995; absolwent Studium Komunikowania Społecznego i Dziennikarstwa KUL – 1996; w latach 1998-2006 dziennikarz BBC Polska.

INSPIRACJE

Człowieka nie zmienia czas. Człowieka nie zmienia siła woli. Zmienia go miłość.”
(Henry Drummond)

Hindusi mówią: Gdyby Bóg chciał się ukryć, to wybrałby człowieka, aby się ukryć w nim. To jest ostatnie miejsce, w którym by człowiek szukał Boga. Trudność z większością ludzi polega na tym, że próbują się stać czymś, czym są już w swoim wnętrzu. Szukamy Boga, szukamy Go wszędzie na zewnątrz nas, uczęszczając na niezliczone wykłady, zebrania, kółka, czytając mnóstwo książek, szukając nauczycieli i kierowników, podczas gdy przez cały czas Bóg jest właśnie we wnętrzu.”
(Baird T. Spalding)

„Większość filozofów utrzymuje, że w zasadzie jesteśmy raczej istotami pozbawionymi mocy. (…) Tymi, którzy posiadają moc są: społeczeństwo, rząd, rodzice, duchowa hierarchia oświeconych mistrzów, siły zła, siły Natury… właściwie moc istnieje wszędzie tylko nie w nas. Filozofia Huny uczy czegoś zupełnie przeciwnego…”
(Serge Kahili King)

Klejnot przepadł w błocie a wszyscy go szukają.
Jedni na wschodzie, drudzy na zachodzie, jedni w rzekach, drudzy pośród kamieni.
Ale Kabir, sługa, poznał się na nim i owinął go w sercu rąbkiem płaszcza.”
(Czesław Miłosz)

Być dobrym znaczy być w zgodzie z sobą samym.”
(Oscar Wilde)

U tych wszystkich, którzy są zdolni do kochania innych, odnajdujemy postawę miłości do samego siebie.”
(Erich Fromm)

Miłość do siebie nie oznacza samouwielbienia, które jest narcyzmem, stanem, w którym brak jest podniecenia miłości. Kochać samego siebie oznacza kochać życie oraz wszystko, co żyje. (..) Bez umiłowania siebie człowiek tylko przyjmuje, a nic w zamian nie daje.”
(Alexander Lowen)

Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego.”
(Jezus Chrystus)

Kochaj bliźniego swego, boś ty jest swoim bliźnim.”
(Rabindranath Tagore)

Cierpienie to sprzeciwianie się Bogu. Im bardziej się sprzeciwiasz, tym bardziej cierpisz.”
(Don Miguel Ruiz)

To, czemu się opierasz, trwa uparcie. “
(Carl Jung)

„Największym błędem w postępowaniu z chorobami jest to, że istnieją osobne lekarstwa dla ciała i osobne lekarstwa dla duszy, gdy tymczasem obydwie te sfery nie powinny być od siebie oddzielane.”
(Platon)

„Ciało nie może rozchorować się samo z siebie. (…) Gdy jesteś chory, oznacza to, że obstajesz przy czymś, czym nie jesteś w rzeczywistości, chcesz uczynić lub pomyśleć coś, co nie jest twoje. (…) Choroba, odpowiednio odczytywana i pojmowana, może stać się dla człowieka wspaniałym, osobistym nauczycielem, przewodnikiem na drodze do zdrowia i doskonalenia świadomości. (…) Tak więc klucz do twojego uzdrowienia tkwi właśnie w tobie – w twojej chęci i gotowości do przeprowadzenia pozytywnych zmian w swoim życiu.”
(Kurt Tepperwein)

„Źródłem ludzkich chorób  – fizycznych i psychicznych – jest niemożność spełnienia swoich prawdziwych pragnień. Większość ludzi nie jest świadoma lub nie nawiązała więzi ze swoimi prawdziwymi emocjami i pragnieniami, ponieważ jest uzależniona energetycznie – tak fizycznie, jak i psychicznie – od innych osób oraz ich licznych, tyranizujących powieleń w postaci ego… “
(Limor Zohar)

„Żaden lekarz nie jest w stanie pacjenta uzdrowić, jeżeli w samym pacjencie, nie dojdzie do wewnętrznych zmian. Sam pacjent jest odpowiedzialny za swój stan zdrowia i tylko on może spowodować, że organizm całkowicie wyzdrowieje. “
(Ryke Geerd Hamer)

„Zawsze mówię, że ‘nieuleczalne’ znaczy ‘uleczalne od wewnątrz’. ”
(John Demartini)

„Pamiętajmy o ile to możliwe, że każda nieprzyjemna myśl to zła rzecz, która dosłownie umieszczamy w swoim ciele. ”
(Prentice Mulford)

„Choroba to część nas samych, która chce… chce… zostać… zostać… poznana. “
(pacjentka Arnolda Mindella powiedziała te słowa tuż przed śmiercią)

„Zachód stara się stworzyć nieśmiertelność i osiągnąć szczęście wieczne głównie poprzez dobrą pracę, a ostatnio również przez rozwój psychologiczny i samowiedzę. Nasza tendencja do tego, by nie zajmować się ciałem jako takim, jest jednym z czynników wpływających na to, że kompulsywnie poszukujemy materialnego bezpieczeństwa i zdrowia. (…) Jeśli ciało nie jest zintegrowane z samowiedzą, dobrobyt i powodzenie stają się obsesją. Rozwój psychiczny bez świadomości jest jak drzewo bez korzeni.”
(Arnold Mindell)

Intelekt może stać się nieprzystępny i niewrażliwy na cierpienie, ale miłość tego nie zdoła; intelekt potrafi zawsze wycofać się i zabezpieczyć; może być wyłączny, zaborczy, osobisty lub bezosobisty. A miłości nie można do niczego przystosować, nie da się jej zamknąć w żadne opłotki i niczym zabezpieczyć.”
(Jiddu Krishnamurti)

„Przyjrzyj się swojemu ciału i porównaj je z organizmem zwierząt kierujących się naturalnymi potrzebami. Zwierzę nigdy nie jest przeciążone, napięte, poza momentami walki i lotu. Ono nigdy nie je ani nie pije czegoś, co mogłoby mu zaszkodzić. Ruchu i wypoczynku ma tyle ile potrzeba. Zwierzę ma naturalne wyczucie, kiedy i w jakim stopniu powinno wystawić się na żywioły przyrody. (…) Dzieje się tak dlatego, ponieważ zwierzęta słuchają swojego ciała i pozwalają się kierować jego mądrości. (…) Obserwuj swoje żądze, ambicje, próżności, pragnienie pokazywania siebie i podobania się innym, poczucie winy, które zagłusza w tobie głos twego ciała.”
(Anthony de Mello)

„Na własnym ciele i duszy doświadczyłem, że potrzeba mi było grzechów (…), aby nauczyć się uległości, aby pokochać świat, aby nie porównywać go z jakimś przez siebie wymarzonym, wyobrażonym światem, z wymyślonym jakimś rodzajem doskonałości, tylko zostawić go takim, jakim jest, i kochać go, i cieszyć się, że do niego należę.”
(Hermann Hesse)

Świat jest piękny, po prostu cudowny, a przebywanie tu może być bardzo łatwe, gdy miłość stanie się sposobem na życie. Możesz kochać przez cały czas. To twój wybór. Nawet jak nie ma powodu do kochania, możesz kochać, bo miłość ciebie czyni szczęśliwym. Miłość da ci pokój wewnętrzny. (…) I uświadomisz sobie, że miłość jest wszędzie.”
(Don Miguel Ruiz)

Kochająca osoba ogarnia swym uczuciem wszystko co żyje i wszystko co podtrzymuje życie. To właśnie taka miłość przedłuża proces życia ludzi, roślin i zwierząt. (…) Miłość jest reakcją wolnej osoby, której obowiązkiem, o ile jakikolwiek posiada, jest zrealizować swój potencjał.”
(Alexander Lowen)

Gdybym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice, i posiadł wszelką wiedzę, i wiarę miał tak wielką, iżbym góry przenosił, a miłości bym nie miał – byłbym niczym. (…) Miłość nigdy nie ustaje, nie jest jak proroctwa, które się skończą, choć zniknie dar języków i choć wiedzy już nie stanie. (…) Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość – te trzy: największa z nich jednak jest miłość.”
(Paweł z Tarsu)

Miłość zwycięży wszystko. Nie ma choroby, której by nie uleczyła miłość. Nie ma drzwi, których by nie otworzyła. Nie ma przepaści, nad którą nie byłoby mostu miłości. Nie ma ścian, których by nie zburzyła miłość. Nie ma grzechu, którego by miłość nie odkupiła.”
(z ‘Obłoku niewiedzy’)

Nie ma znaczenia czy malujesz, rzeźbisz, czy robisz buty; nieważne czy jesteś ogrodnikiem, farmerem, rybakiem czy cieślą. Jedyne co ma znaczenie, to czy wkładasz swoją duszę w to co robisz. Jeśli tak, zawsze to co tworzysz będzie miało w sobie odrobinę boskości.”
(Osho)

Wszystko czym jesteśmy, to rezultat tego, o czym myśleliśmy i myślimy.”
(Budda)

Czy uważasz, że możesz, czy też uważasz, że nie możesz, w obu wypadkach masz rację.”
(Henry Ford)

Zanim zaczniemy pomagać innym, zacznijmy najpierw sami jasno widzieć. “
(Jiddu Krishnamurti)

Bardzo wypiękniałeś, twoje oczy są znowu tak dobre i łagodne jak w dawnych czasach…”
(Hermann Hesse)

© Zawartość strony www.temprana.pl jest chroniona prawem autorskim.
Wykorzystywanie fragmentów tekstu oraz grafiki bez zgody autora oraz podania źródła jest bezprawne.