english version

Szkolenia – ogólne informacje

_logomale

Oferta szkoleń

Tajemnicą sukcesu terapii neuro-odruchowej Sorensensistem jest program kształcenia terapeutów przygotowany przez Instituto de Reflexologia Podal/Facial International. Instruktorzy są zobowiązani do zapoznania wszystkich studentów z historią refleksologii twarzy, od końca  lat 70. po dzień dzisiejszy. Przekazują również obszerne informacje o innych technikach SorensensisemTM (na stopach i na rękach podobnie jak na twarzy terapeuci wyszukują złogi podskórne). Uczestnicy kursów terapii neuro-odruchowej twarzy Lone Sorensen (moduły I-V) kształcą się w małych, kilkuosobowych grupach. Uczniowie otrzymują wysokiej jakości materiały szkoleniowe, opracowane przez L.Sorensen. Poza bardzo nielicznymi wyjątkami wszystkie mapy są kolorowe, bardzo czytelne i precyzyjne. Każdy ruch palców jest kontrolowany przez instruktora – studenci godzinami są instruowani jak wyszukiwać złogi podskórne czy wyznaczać linie i punkty kranialne. Kurs obejmuje pięć modułów i trwa ok. 6 miesięcy.

Oferta kursów L. Sorensen jest imponująca. Techniki podstawowe to refleksologia twarzy oraz klasyczna refleksologia stóp TCM. Od nich najlepiej zaczynać przygodę z sorensensistem. Do bardzo ważnych technik należą również: neurorefleksologia stóp (Praxis Vertebralis)refleksologia rąk, oraz tybetańska refleksologia karku i głowy.

Absolwenci kursów podstawowych mogą pogłębiać wiedzę i umiejętności na kursach specjalistycznych, takich jak: terapia niepłodności i zaburzeń hormonalnych, refleksologia w udarach mózgu, terapia schorzeń oczu, cosmofacial (I, II), cosmolifting japoński,terapia kontroli wagi (CosmoBody), drenaż limfatyczny twarzy, nanoplastry w terapii neuro-odruchowej, Arabic Boost treatment etc. Rozbudowaną terapię w przypadku udarów, niepłodności bądź schorzeń oczu wykonuje się po podstawowym zabiegu refleksologii twarzy. Bez gruntownej wiedzy z zakresu refleksologii twarzy wykonanie takich zabiegów nie jest możliwe. Krótkie kursy z zakresu terapii estetycznych nie dają żadnych podstaw teoretycznych ani praktycznych do prowadzenia terapii innych niż upiększające.

Wyjątkowe miejsce wśród nauczanych przez Lone Sorensen metod zajmuje Terapia Temprana (’terapia wczesna’), koncentrująca się na schorzeniach neurologicznych i genetycznych. Warunkiem przystąpienia do tych szkoleń jest wcześniejsze ukończenie kursu refleksologii twarzy (moduły 1-5) lub kursu klasycznej refleksologii stóp TCM (moduły 1-7). Zaawansowany kurs terapeutów Temprany trwa rok i obejmuje ok. 200 godzin szkoleń z zakresu zaawansowanych technik pracy na twarzy, stopach, rękach, gimnastyki mózgu, terapii mięśniowej, suplementacji etc. Uczestnicy szkoleń piszą pracę dyplomową.

Co roku, w kwietniu, L. Sorensen organizuje dla refleksologów ‘tydzień treningowy’ na Costa Brava (Hiszpania). Podczas warsztatów prezentowane są najnowsze techniki z zakresu terapii neuro-odruchowej.

Wymagania wobec instruktorów

Prowadzenie kursów zawodowych Lone Sorensen powierza wybranym przez siebie instruktorom, zobowiązanym do wiernego przekazywania wiedzy.  Wymaga to nieustannego zbierania doświadczeń terapeutycznych, kontaktu z autorką metody (znajomości języków obcych), uczestniczenia w warsztatach dokształcających. Niektórzy jeżdżą z L. Sorensen po świecie jako asystenci wspierający ją w prowadzeniu kursów. To najlepszy sposób podpatrywania techniki pracy autorki SorensensistemTM. Zdarza się, że w przypadku niskiej jakości kursów L. Sorensen rezygnuje ze współpracy z instruktorem. Praca terapeutów to odpowiedzialność i wysokie wymagania etyczne. Pomagamy chorym, często niepełnosprawnym dzieciom. Tu nie ma miejsca na improwizację i błędy.

Obecnie warunkiem, by zostać instruktorem refleksologii twarzy jest ukończenie zaawansowanego kursu Terapii Temprana (roczny kurs, 200 godz. zajęć; w USA oszacowano zawartość kursu zawodowego Temprany na 700 godz. zajęć uniwersyteckich). Temprana jest naturalną ścieżką rozwoju terapeuty. Bez niej instruktor pozostawałby na poziomie kursu podstawowego, czyli tak naprawdę na poziomie, na jakim są studenci po półrocznej nauce.

Polska: szybki rozwój

SorensensistemTM istnieje w Polsce od 2005 roku. Były to najpierw kursy refleksologii twarzy, a wkrótce i innych technik. Kolejnym krokiem milowym było sprowadzenie do Polski rehabilitacyjnej Terapii Temprana (Robert W. Przybyś, 2009 r.). Kursy technik, z którymi wcześniej przyjeżdżała do Warszawy Lone Sorensen przejęli polscy instruktorzy  (terapia neuro-odruchowa rąk, Praxis Vertebralis na stopach i inne). W latach 2011 i 2012 Lone Sorensen poprowadziła w Warszawie kursy refleksologii twarzy (moduły 1-5). Autorka metody starała się w ten sposób podnieść jakość tych szkoleń w Polsce. Od jesieni 2012 r. jedynym instruktorem uprawnionym do nauczania w Polsce terapii neuro-odruchowej twarzy jest Robert W. Przybyś. Wspaniale rozwija się Terapia Temprana. Lone Sorensen wciąż poszerza wachlarz propozycji szkoleń. Na wiosnę 2013 r. Jarosław Sawa wziął udział w kursie organizowanym w Omanie, gdzie terapeuci Temprany mogli zweryfikować swoje umiejętności w praktyce.

Robert W. Przybyś wspiera Lone Sorensen w szkoleniach prowadzonych w Japonii, Omanie, Jordanii i Słowenii. Wraz z Joanną Szczypek był jednym z pierwszych instruktorów sorensensistem przeszkolonych w zakresie klasycznej refleksologii stóp TCM (lipiec 2014 r.).

Dyplomy tylko z Barcelony

Wszyscy absolwenci Międzynarodowego Instytutu Lone Sorensen otrzymują takie same dyplomy zawodowe, jak ich koledzy i koleżanki w wielu innych krajach. Żaden instruktor SorensensistemTM nie wystawia własnych certyfikatów. Na dyplomie wydawanym wyłącznie przez Instituto de Reflexologia Facial/Podal International (IRFI) w Barcelonie znajdują się podpisy samej Lone Sorensen oraz licencjonowanego instruktora. Absolwenci kursów pozostają w stałym kontakcie z Instytutem w Barcelonie, otrzymują e-maile z informacjami m.in. o spotkaniach z L. Sorensen oraz kursach dodatkowych, które umożliwiają rozwój zawodowy. Jeśli jesteś absolwentem kursów SorensensistemTM, a nie otrzymujesz wiadomości z Instytutu w Barcelonie, prosimy o pilne uaktualnienie kontaktu.

Międzynarodowa pozycja szkoły

Osoby zainteresowane refleksologią twarzy, potencjalni pacjenci bądź terapeuci, niejednokrotnie przy wyborze zabiegów czy szkoleń kierują się niską ceną. Proszę, dla własnego dobra, sprawdzać kto naucza danej metody. Czy stoi za nim wiarygodna metoda, rzetelna wiedza, solidność tak w przeszłości jak i obecnie czy też raczej sprawny marketing. Internet, podobnie jak papier, jest cierpliwy i wiele zniesie. Szczególnie łatwo używa się słowa “międzynarodowy” w nazwie. Jeśli Lone Sorensen w ciągu roku odbywa 40-50 podróży, to dzięki Facebookowi można na bieżąco śledzić czy aktualnie prowadzi kurs w Seattle, Maskacie czy może w Tokio. Robert W. Przybyś również zamieszcza informacje o wszystkich wyjazdach szkoleniowych. Dostępna jest dokumentacja filmowa bądź fotograficzna kursów oraz niektórych sukcesów terapeutycznych. Wystarczy zerknąć na Facebook, by zauważyć jak wielką popularnością cieszą się kursy SorensensistemTM na całym świecie.

Wybierając szkołę refleksologii twarzy proszę ustalić co w danym przypadku oznacza “międzynarodowość”, jaka faktycznie metoda jest wykładana oraz co znajdzie się na dyplomie i kto go podpisze. Prędzej czy później okaże się, że ma to kolosalne znaczenie w Państwa karierze zawodowej.

Metoda pod ochroną

Lone Sorensen dba o jakość swojej metody. W kilkudziesięciu państwach jest ona chroniona patentem. Ochrona dotyczy nie tylko logo (mapa Indian z Andów) i wszystkich materiałów szkoleniowych. To również ochrona samej metody. Jeśli ktokolwiek bez odpowiedniej licencji nauczałby: postępowania przyczynowego, czyli wyszukiwania największego złogu na mapie Indian z Andów (klasyfikacja złogów 1-5),  klasyfikacji stref odruchowych według kolorystycznego oznaczenia Lone Sorensen, procedury zabiegu składającej się ze ściśle określonych 7 kroków podstawowych oraz odpowiednio przystosowanych technik dodatkowych, oznaczałoby to bezprawne kopiowanie metody SorensensistemTM.  W interesie wszystkich terapeutów Sorensensistem i ich pacjentów prosimy o zgłaszanie każdego takiego przypadku.

© Zawartość strony www.temprana.pl jest chroniona prawem autorskim.
Wykorzystywanie fragmentów tekstu oraz grafiki bez zgody autora oraz podania źródła jest bezprawne.