english version

Temprana: dwie formy kursów dla rodziców

  1. Pełna forma Terapii Temprana

W przypadku uszkodzeń mózgu czy zaburzeń genetycznych jeden, dwa zabiegi terapeutyczne w tygodniu to za mało. Temprana wymaga nawet codziennych zabiegów w wymiarze 1-3 godzin przez wiele miesięcy, a może i lat. Gdy rodzina mieszka w dużej odległości od terapeuty, praca gabinetowa nie może być nawet poważnie rozważana. W takich sytuacjach nikt nie zastąpi bliskich np. rodziców chorego dziecka.

Obowiązuje ścisła procedura Temprany, w której nie ma miejsca na dowolność. Celem jest skuteczność metody, na której powinno zależeć wszystkim: instruktorom, dyplomowanym terapeutom, studentom, a przede wszystkim rodzicom chorych dzieci.

Wstępem do terapii są konsultacje (trwające do 3 godz.) z udziałem chorego i jego bliskich, podczas których terapeuta zbiera informacje o przebiegu choroby oraz wykonuje zabiegi terapii neuro-odruchowej twarzy i stóp. Pozwalają one na postawienie diagnozy refleksologicznej. Terapeuta stwierdza, w których receptorach wystąpiły zmiany sygnalizujące przyczyny schorzeń. Należy bowiem pamiętać, że w metodzie Lone Sorensen stosuje się techniki, które oddziałują zarówno na przyczyny jak i symptomy chorób.

Po pierwszej wizycie przychodzi czas na opracowanie planu długotrwałej terapii. Jest ona wręcz „szyta na miarę”. Każdy przypadek traktowany jest bardzo indywidualnie.

Po opracowaniu planu terapii przychodzi czas na 3-dniowy kurs dla rodziny. Zachęca się do udziału w kursach więcej niż jednej osoby. Mogą to być rodzice chorego dziecka, ale i dalsi krewni. Terapeuta wręcza każdemu uczestnikowi kursu komplet czytelnych materiałów. Składają się na nie ilustracje dotyczące zarówno postępowania przyczynowego jak i objawowego w terapii. Każdą sekwencję pokazaną przez terapeutę rodzice powtarzają aż do skutku. Po szkoleniu od razu przystępują do pracy.

Przez cały okres terapii bliscy utrzymują regularny – telefoniczny i mailowy – kontakt z terapeutą, informując go o bieżącym stanie chorego.

W pierwszym roku terapii 3-godzinne konsultacje odbywają się raz na 3 miesiące, później co 6 miesięcy. Pozwalają one ocenić postępy i wprowadzać niezbędne korekty w programie terapii.

Nie ma przeciwwskazań, by Tempranę łączyć z innymi formami terapii.

  1. Krótkie kursy Temprany dla rodziców

Międzynarodowy Instytut Lone Sorensen oferuje również skrócone (1-2 dwudniowe) kursy Temprany dla rodzin chorego. Rekomendowane są zwłaszcza w:  chorobach autoimmunizacyjnych (łuszczyca, Hashimoto, toczeń), chorobach narządów ruchu, słuchu i wzroku, zaburzeniach hormonalnych, niepłodności, problemach w nauce, nadaktywności etc. W przypadku takich kursów nie ma wstępnych konsultacji. Konsultacje po kursie odbywają się w gabinecie terapeuty co 3-6 miesiący (1,5 lub 3 godz. w zależności od potrzeb).

Zapraszamy do kontaktu z Międzynardowym Instytutem Lone Sorensen. Terapeuta udzieli dodatkowych informacji. Pomoże dobrać odpowiedni kurs do indywidualnych potrzeb chorego.

 

FILMY O TERAPII TEMPRANA:

 

Film: Terapia Temprana w Dzień Dobry TVN  – Ernest (udar niedokrwienny, porażenie połowicze)

 

Film: Terapia Temprana – Christopher (mózgowe porażenie dziecięce)

 

Film: Terapia neuro-odruchowa twarzy w stwardnieniu rozsianym

 

Film: Terapia Temprana – Maciek (choroba genetyczna)

 

Film: Terapia Temprana – Paulinka część 1. (zaburzenia neurologiczne)

 

Film: Terapia Temprana – Paulinka część 2. (zaburzenia neurologiczne)

 

Film: Terapia Temprana – Kostek (śpiączka typu B)

 

Film: Terapia Temprana – Wojtek (mózgowe porażenie dziecięce)

 

Film: Terapia Temprana – Ziemowit odc. 1 (porażenie czterokończynowe, epilepsja)

Film: Terapia Temprana – Ziemowit odc. 2 (epilepsja, porażenie czterokończynowe)

 

Film: Terapia Temprana – Maciej Zientarski część 1.

 

Film: Terapia Temprana – Maciej Zientarski część 2.

 

Film: Terapia Temprana w Omanie

 

Film: Terapia Temprana – jaskra

 

Film: Terapia Temprana – nagła poprawa słuchu

 

Film: Terapia Temprana w chorobie kręgosłupa

 

Film: Terapia Temprana w zaburzeniach czucia w stopie

 

Setki przykładów skuteczności Terapii Temprana i innych metod Sorensensistem™ (w jęz. angielskim, plik pdf)

 

© Zawartość strony www.temprana.pl jest chroniona prawem autorskim.
Wykorzystywanie fragmentów tekstu oraz grafiki bez zgody autora oraz podania źródła jest bezprawne.