english version

Refleksologia twarzy

Jedyne licencjonowane kursy zawodowe refleksologii twarzy SorensensistemTM w Polsce dyplomy wydawane w Barcelonie i uznawane na całym świecie

MILS oferuje terapię i kursy zawodowe najwyższej jakości – bez błędów i przeinaczeń oryginalnej metody.

FILM: fragment zabiegu refleksologii twarzy

Terapia neuro-odruchowa twarzy (refleksologia twarzy) bazuje na zjawisku łuku odruchowego. Podobnie jak na dłoniach i stopach również na głowie znajdują się punkty i obszary, które poprzez układ nerwowy są połączone z odpowiednimi narządami czy też układami organizmu. Od tysięcy lat wiadomo, że oddziałując na odpowiednie receptory można wpływać na stan zdrowia.

Dunka Lone Sorensen połączyła w spójny system osiągnięcia współczesnej neurofizjologii, techniki masażu indiańskich plemion z Patagonii oraz tradycję medycyny dalekowschodniej. L. Sorensen poznała m.in. metodę cybernetyczną, wywodzącą się z Wietnamu. Tamtejsi medycy wyznaczyli na połowie twarzy ponad 560 punktów oddziałujących bezpośrednio na centralny układ nerwowy. Ważnym elementem zabiegów są mapy dra Toshikatsu Yamamoto.

  1. Sorensen w oparciu o wiele lat doświadczeń i dziesiątki tysięcy pacjentów opracowała specjalną procedurę zabiegów. Wykorzystuje punkty neurologiczne, ale w zupełnie inny sposób niż Wietnamczycy. Odmiennie niż dr Yamamoto stymuluje opisane przez niego strefy.

Delikatny zabieg terapii neuro-odruchowej twarzy bodźcuje mózg, pobudza procesy samoregulacji i samoleczenia. Reguluje energetykę organizmu. Poprawia działanie układu immunologicznego, hormonalnego i nerwowego. Bliskość centralnego układu nerwowego sprawia, że działanie zabiegów na twarzy jest znacznie silniejsze niż np. na stopach. W związku z tym można je wykonywać rzadziej. Dokładne badania wykazały, że wyłącznie w zaawansowanej terapii neuro-odruchowej twarzy “pracuje się” na ciele migdałowatym, odpowiedzialnym za stan emocjonalny i radzenie sobie ze stresem. Zabieg jest bardzo przyjemny, wycisza i odpręża.

Dobroczynny wpływ na centralny układ nerwowy sprawia, że zaawansowana terapia neuro-odruchowa twarzy jest rekomendowana w rehabilitacji: schorzeń neurologicznych różnego pochodzenia. Pomaga w stanach depresyjnych i lękowych, bezsenności. Refleksologia twarzy to technika bardzo bezpieczna. Bardzo niewiele jest przeciwwskazań do jej wykonywania, są to stany zapalne i krwawienia w obrębie twarzy. Zaleca się serie zabiegów w tygodniowych odstępach, ale w przypadku uszkodzeń mózgu i rdzenia kręgowego masaże wykonuje się nawet codziennie.

Zabiegi terapii neuro-odruchowej twarzy Sorensensistem pomagają m.in. w terapii: bólu różnego pochodzenia, choroby Parkinsona, depresji, migreny, neuralgii, osteoporozy, otyłości, paraliżu, parestezji, schorzeń narządów słuchu i wzroku, stwardnienia rozsianego (SM), zaburzeń krążenia, zaburzeń pracy tarczycy, zespołu napięcia przedmiesiączkowego (PMS), zespołu przewlekłego zmęczenia. Specjalne techniki na twarzy są stosowane w terapii niepłodności, w pracy z kobietami w ciąży oraz przy porodzie.

Przykłady

Pytają Państwo o konkretne przykłady działania terapii neuro-odruchowej twarzy? Niektóre są opisane zakładce ‚Schorzenia objęte terapią’ oraz w zakładce „Media o nas” na stronie głównej. Poniżej jeszcze kilka przykładów skuteczności metody Sorensensistem u dorosłych:

39-letnia pani Bożena, zgłosiła się do Roberta W. Przybysia z anemią, kłopotami trawiennymi i napadami kaszlu. Pani Bożena bardzo szybko zareagowała na terapię i objawy ustąpiły, niemniej kontynuowała zabiegi. Pewnego dnia zadzwoniła do terapeuty wcześnie rano i zmienionym głosem zakomunikowała: “Jestem w ciąży. Nie mam wątpliwości, że stało się tak dzięki zabiegom refleksologii twarzy.” To pierwsza ciąża pani Bożeny, wcześniejsze starania były bezskuteczne.

Pacjentka 75 l. zgłosiła się do Roberta W. Przybysia w kwietniu 2012 r. Rozpoznanie: jaskra. Na prawe oko nie widziała od ponad 10 lat; zgłosiła się z obawy o stan oka lewego. Po dwóch zabiegach zapytała czy to możliwe, że zaczyna widzieć na prawe oko. Po kilku miesiącach terapii nie ma wątpliwości: używając tylko prawego oka rozpoznaje twarze i duże litery ulicznych reklam. Poprawił się słuch.

Pani Tatiana zgłosiła się do Roberta W. Przybysia na terapię z objawami niedoczynności tarczycy. Zastosowane metody konwencjonalne nie przynosiły zadowalających efektów. Badania wykonane po serii zabiegów terapii neuro-odruchowej twarzy pokazały normalny poziom hormonów. Niedawno, po długiej przerwie, pani Tatiana znów skorzystała z kilku zabiegów, ale powód był już zupełnie inny.

Pani Ewa doznała przed laty groźnego urazu, w którym uszkodzone zostały nerwy rdzeniowe. W efekcie doszło do niedowładu prawej ręki m.in. straciła czucie w dwóch palcach. Zgłosiła się na terapię do Roberta W. Przybysia. Podczas czwartego zabiegu terapii neuro-odruchowej twarzy i stóp czucie wróciło. Objawem był silny ból i wrażenie “wkładania palców do wrzątku”. Z kolei pani Agnieszka straciła czucie w paluchu. Kompresja nerwu utrzymywała się przez kilka tygodni. Czucie w paluchu powróciło podczas drugiego zabiegu na twarzy, przy pracy na określonej kombinacji punktów neurologicznych.

Pani Julita po serii zabiegów u R. W. Przybysia pozbyła się migrenowych bólów głowy. Wcześniejsze terapie – a było ich wiele – nie przynosiły efektów.

Pani Danuta od 12 lat cierpi na niezdiagnozowane bóle twarzy. Żadna terapia – ani konwencjonalna ani niekonwencjonalna – nie dała trwałych efektów. Znaczną poprawę odczuła już po pierwszych wizytach u Roberta W. Przybysia. Po dwóch miesiącach zabiegów na twarzy, rękach i stopach pani Danuta ocenia, że bólu jest ok. 60 proc. mniej. Efekt utrzymuje się, a klientka mówi, że odzyskała dobre samopoczucie i radość życia.

Pani Annie groziła poważna operacja kręgosłupa, ból uniemożliwiał jej pracę zawodową. Po kilku zabiegach u Roberta W. Przybysia pani Anna znów wykonywała codzienne obowiązki. Dwa miesiące później stwierdzono, że operacja nie  jest już konieczna. Pani Stanisława (86 lat) zmaga się od lat z bólami kręgosłupa. Fizjoterapia w jej przypadku nie przynosiła ulgi. Pani Stanisława mniej więcej raz na rok korzysta z zabiegów terapii neuro-odruchowej, dzięki którym wraca do aktywnego życia.

Liczne są przykłady natychmiastowego usuwania bądź znacznego zmniejszania bólu kręgosłupa, barków, bioder, kolan.

Najlepszą rekomendacją dla metody są sytuacje, gdy poddane terapii osoby same pragną poznać jej tajniki, by pomagać innym. Jeden z wybitnych brytyjskich terapeutów zetknął się z refleksologią w bardzo szczególnych okolicznościach. Obecnie wykonuje zabiegi terapii neuro-odruchowej twarzy m.in. u chorych na stwardnienie rozsiane. Spośród pacjentów Roberta W. Przybysia kilka osób podjęło decyzję o udziale w szkoleniach z refleksologii twarzy bądź innych terapii Sorensensistem™.

Przykładem jest Jarosław Sawa, który jest obecnie terapeutą Temprany i instruktorem sorensensistemTM

© Zawartość strony www.temprana.pl jest chroniona prawem autorskim.
Wykorzystywanie fragmentów tekstu oraz grafiki bez zgody autora oraz podania źródła jest bezprawne.