Neurorefleksologia stóp skupia się na strefach odruchowych związanych z ośrodkowym i obwodowym układem nerwowym. Jest to potężne “narzędzie” do pracy terapeutycznej z uszkodzeniami, bądź dysfunkcjami układu nerwowego oraz wadami postawy.

Oddziaływanie na strefy odruchowe nerwów rdzeniowych aktywizuje przewodnictwo nerwowe, ma więc ma kolosalne znaczenie dla organów wewnętrznych, gruczołów dokrewnych i mięśni. Już starożytni dostrzegali związek między stanem kręgosłupa, a funkcjonowaniem poszczególnych narządów. W pracy gabinetowej bardzo często obserwowałem jak odpowiednia technika pracy przynosi natychmiastowe efekty np. w bólach kręgosłupa.

Mikrorefleksologia palucha pozwala na stymulację ponad 40 stref odruchowych kojarzonych z określonymi ośrodkami mózgu, nerwami czaszkowymi oraz narządami zmysłów. Nie wyobrażam sobie terapii zaburzeń neurologicznej czy genetycznych bez zastosowania neurorefleksologii stóp.

Specjalna technika pracy na stopach daje również możliwość pracy z emocjami. Podczas sesji terapeutycznych niejednokrotnie dochodzi do uwalniania traum skrywanych nawet przez wiele lat. Co zastanawiające,  odblokowanie dawnych emocji często zdarzało się podczas prowadzonych przeze mnie szkoleń (kursy neurorefleksologii stóp).

W zabiegach na stopach łączę klasyczną refleksologię z techniką Praxis Vertebralis (wg Lone Sorensen) oraz metodą dr. Jesusa Manzanaresa.

Opinie o neurorefleksologii stóp:

FILM: http://www.youtube.com/watch?v=thzLJo6N6Bc

FILM: http://www.youtube.com/watch?v=LKlfusJ4HL0